Olej z czarnuszki SOSTA

Olej z czarnuszki SOSTA tłoczony na zimno

Nie da się go pomylić z żadnym innym. Intensywny, korzenny smak i aromat. Podobno w grobowcu faraona Tutenhamona znaleziono fiolkę z olejem z czarnuszki! Dlaczego? Pewnie dlatego, że sam olej mógłby otworzyć własną, naturalną aptekę!
25,00 zł
Pojemność

Olej z czarnuszki BIO SOSTA 100 ml tłoczony na...

Niektórzy mówią, że można wykorzystywać go tylko w kuchni. Olej z czarnuszki stanowczo temu zaprzecza. Przypomina więc, że nazywany jest cudownym, naturalnym lekiem. Nie da się przejść obok niego obojętnie.
Obecnie brak na stanie
35,00 zł

Czarnuszka siewna to niepozorna roślinka posiadająca ziarenka o olbrzymiej mocy. Z odpowiednio wyselekcjonowanych nasion wytwarzamy nasz drogocenny olej z czarnuszki SOSTA.

Ta niepozorna roślinka posiada ziarenka o olbrzymiej mocy. Wspominana już w zapisach biblijnych, używana jako panaceum przez starożytnych, którzy uważali, że czarnuszka i jej drogocenny olej „leczy wszystko z wyjątkiem śmierci”. Nazywana czasem „złotem faraonów”, jako że sam Tutenchamon miał w swoim grobowcu fiolkę z tymże olejem.

Nasionka czarnuszki posiadają ponad 100 aktywnych substancji, z czego część zapewne nie została jeszcze przez naukowców odkryta. To prawdziwa skarbnica związków biologicznie aktywnych! Dlatego też wszędzie tam, gdzie pojawia się stan zapalny, czarnuszka stanowi niezrównany oręż, aby się z nim rozprawić.

Najbardziej wyjątkowymi składnikami oleju z czarnuszki są tymochinon i nigellon - substancje o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, antyoksydacyjnym, przeciwhistaminowym i antyrakowym; oraz melatyna o właściwościach przeciwbólowych

Dzięki swym niezwykłym właściwościom, olej z czarnuszki można uznać za cudowny, naturalny lek.

Właściwości zdrowotne oleju z czarnuszki

Olej z czarnuszki znany jest z tego, że posiada silne działanie antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne. Skutecznie zapobiega chorobom pasożytniczym.

W badaniach olej z czarnuszki wykazał działanie przeciwtasiemcowe u dzieci chorujących na tasiemczycę. Skutecznie zwalcza również owsiki, blastocytozę, a nawet włośnia krętego. Pod tym kątem olej z czarnuszki ma działanie silniejsze nawet od oleju czosnkowego.

Zabija bakterie nawet te odporne na antybiotyki, jak: MRSA (gronkowiec złocisty oporny na metycylinę).

Zapobiega przeziębieniom, grypie, zapaleniom gardła i migdałków oraz łagodzi ich objawy (łyżeczkę oleju podaje się na ciepłą herbatę ziołową, (np. rumianek, tymianek),

Ma działanie cytotoksyczne – przeciwnowotworowe. Hamuje angiogenezę i metastazę komórek nowotworowych, stymuluje syntezę cytokin: interleukin, TNF-α oraz interferonu, immunoglobulin skierowanych przeciwko antygenom rakowym. Czarnuszka ma też zdolność wywołania apoptozy(zaprogramowanej śmierci) komórek rakowych – działa silnie antyutleniająco. Badania były przeprowadzane w stosunku do licznych rodzajów nowotworów, między innymi białaczki, nowotworów okrężnicy, płuc, macicy, prostaty, piersi, jelita grubego, wątroby, mózgu czy nawet wyjątkowo niebezpiecznego i podstępnego raka trzustki. Czarnuszka nie czyni przy tym szkody komórkom zdrowym.

Olej z czarnuszki ma działanie antycukrzycowe, reguluje poziom cukru we krwi poprzez działanie ochronne na trzustkę sprzyjając jej regeneracji i proliferacji wysp trzustkowych beta odpowiedzialnych za produkcję insuliny.

Jest również bardzo pomocny w walce z astmą i zapaleniem oskrzeli, ma właściwości rozszerzające oskrzela.

Skutecznie łagodzi objawy alergii, jest przeciwhistaminowy.

Wspomaga działanie układu sercowo-naczyniowego, nie tylko obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów, ale również chroni przed wzrostem homocysteiny, prowadzącej do rozwoju miażdżycy.

Chroni przed uszkodzeniami wątrobę i nerki, zarówno gdy czynnikami szkodliwymi są metale ciężkie czy też dostające się do ustroju ksenobiotyki (np. leki) czarnuszka chroni te dwa ważne narządy: oczyszcza ustrój z toksyn i przywraca prawidłowe poziomy markerów stresu oksydacyjnego.

Wzmacnia układ immunologiczny.

Ma również udowodnioną skuteczność przeciwko bakteriom Helicobacter pylori.

Przynosi ulgę w przypadku symptomów refluksu żołądkowo-przełykowego.

Posiada właściwości przeciwdrgawkowe. U chorych na padaczkę (odpornych na konwencjonalne leczenie) znacznie zmniejsza się aktywność, siła i częstotliwość napadów.

Pomocny przy stanach zapalnych stawów, a także reumatyzmie.

Chroni przed osteoporozą, zwiększa gęstość mineralną kości dzięki zwartości kwasów tłuszczowych oraz silnemu działaniu antyutleniającemu i antyzapalnemu.

Przyczynia się do zwiększenia produkcji mleka (u młodych matek).

Łagodzi skurcze mięśni.

Zapobiega uszkodzeniom wywołanym promieniowaniem jonizującym w radioterapii. To ważna informacja dla tych, którzy poddawani są naświetlaniom promieniami w radioterapii chorób nowotworowych.

Hamuje rozwój wzrostu raka jelita grubego bez skutków ubocznych.

Wspomaga regenerację organów.

Pomocna w terapii i leczeniu uzależnienia od opiatów.

Uspokaja, wycisza, zwiększa odporność na stresy oraz pomaga w walce z bezsennością (stosuje się łyżeczkę oleju rozmieszaną w szklance wody przed snem).

Olej z czarnuszki stosowany zewnętrznie

Chroni przed poparzeniem słonecznym, przyspiesza gojenie się ran, wygładza skórę, łagodzi wszelkie zapalenia skórne i reakcje alergiczne na skórze: pomocny w walce z łuszczycą, egzemą, atopowym zapaleniem skóry i pokrzywką, trądzikiem, zwalcza brodawki, doskonały na problemy z włosami, przeciwdziała łysieniu, hamuje wypadanie włosów, pozwala pozbyć się łupieżu i spowodowanego stanem zapalnym swędzenia, pobudza porost włosów i zwiększa gęstość czupryny.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody, nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.