O nas

Jeżeli chcemy, aby nasza dieta była zdrowa i dostarczała nam niezbędnych składników, musimy zadbać, by w codziennym jadłospisie znalazło się jak najmniej produktów nieprzetworzonych.

Żywność nieprzetworzona to dar natury. Wszystko co stworzyła matka ziemia jest naturalne, ale też najzdrowsze. Jest to najbogatsze źródło wszelkiego rodzaju witamin, soli mineralnych, błonnika pokarmowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych. To właśnie ze świeżych, nieprzetworzonych produktów czerpiemy łatwo przyswajalne składniki odżywcze i uzyskujemy odpowiednią energię potraw. 

Oleje roślinne to najzdrowsze tłuszcze, które zawierają w sobie pożyteczne dla zdrowia kwasy tłuszczowe, m.in.: kwas oleinowy, kwas linolenowy. Są niezbędne dla zdrowia, powinny być składnikiem każdej diety, organizm nie jest w stanie wytworzyć je samodzielnie.
Oleje dzieli się na tłoczone na zimno oraz rafinowane. Proces rafinacji polega na oczyszczeniu oleju za pomocą substancji chemicznych. Oczyszczeniu nie tylko z zanieczyszczeń, wody i śluzów, ale też z jakichkolwiek substancji pożytecznych. Powstaje produkt ogołocony ze wszystkiego, nawet nie ma praktycznie smaku i zapachu. Ma za to bardzo zmieniony skład chemiczny, przede wszystkim zawarte w nim kwasy tłuszczowe zmieniły swoją konfigurację geometryczną (tzw. izomer) z konfiguracji „cis” (naturalnej) na izomer „trans” (nie występujący w naturze i w związku z tym biochemicznie nie rozpoznawany przez ludzki organizm, przez co dochodzi w organizmie do wielu reakcji niekorzystnych dla naszego zdrowia).

Oleje naturalne otrzymuje się w wyniku tłoczenia na zimno, rezygnując z procesów oczyszczania. Proces tłoczenia „na zimno” odbywa się w niskiej temperaturze i dzięki temu zawarte w olejach składniki odżywcze, zwłaszcza nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i antyoksydanty, zachowują swoją naturalne struktury i aktywność biologiczną

Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody, nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.